فیلم سینمایی بن بست

فیلم سینمایی بن بست:بن‌بست فیلمی به کارگردانی و نویسندگی پرویز صیاد که در سال ۱۳۵۷ در ایران ساخته شد.

این فیلم بر اساس داستان کوتاهی از آنتوان چخوف به نام «نقل از دفتر خاطرات یک دوشیزه» است


اطلاعات فیلمخلاصه و توضیحاتعوامل فیلم و بازیگران

سال انتشار : 1357

مدت زمان : 115 دقیقه

کشور : ایران

زبان :  فارسی

ورژن من و تو

بن بست
فیلم سینمایی بن بست:
بن بست : دختر جوانی با مادرش در خانه‌ای زندگی می‌کند که انتهای کوچه‌ای بن‌بست قرار دارد. دختر جوان دیپلم گرفته و در خانه با مادرش تنهاست و تفریحی ندارد. پدرش را از دست داده و تنها مرد خانواده آن‌ها نیز – برادرش – در سفر است. دختر متوجه می‌شود که مردی ناشناس، مدتی‌ است سر کوچه آن‌ها می‌ایستد و غالبا چشم به پنجره اتاق او دارد
دختر کم‌کم به دیدن مرد در سر کوچه عادت می‌کند. به نحوی که اگر او را نبیند، گویی چیزی را گم کرده است. مدتی می‌گذرد و طی آن، دختر به راهنمایی و توصیه دوستش، مقدمات برخوردو گفتگو با مرد ناشناس را فراهم می‌آورد و در این برخورد، دختر چنان مرد را دوست‌داشتنی می‌یابد که پس از آن اعتراف می‌کند که عاشق اوست. این طور به نظر می‌رسد که مرد ناشناس نیز دختر را دوست دارد و آمد رفت او، ظاهرا به خاطر تحقیق در مورد معاشرت های دختر و شناختن بیشتر خانواده اوست. تا اینکه سرنجام یک روز مرد ناشناس، به خانه آن‌ها می‌آید و دختر می‌بیند همه چیز بر خلاف تمام پیش‌بینی‌هایش است.
در بن‌بست بازیگرانی چون مری آپیک در نقش دختر جوان، آپیک یوسفیان، بهمن زرین‌پور در نقش برادر دختر، پرویز بهادر در نقش مرد، منصوره شادمنش، محسن سلیمی و عباس وثوق به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

  کارگردان : پرویز صیاد
نویسنده : پرویز صیاد

بازیگران : 

پرویز بهادر,منصوره شادمنش,محسن سلیمی,عباس وثوق
ثبت نام
اطلاع از
guest
1 اظهار نظر
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
مهدی

سلام فیلم ایرانی چندتارموراداری